-- genel, satranç

Kale Gibi Gelecek Projesinin Ardından

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Çanakkale’de düzenlenen Kale Gibi Gelecek Satranç Eğitim Projesi tamamlandı. 5 gün süren organizasyonda ben de antrenör ve son iki günde düzenlenen turnuvada hakem olarak görev aldım.

Peki nedir bu proje diyecek olursak: Türkiye Satranç Federasyonu tarafından PTT,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen; şehit eşleri ve çocuklarına satranç eğitimi yanında şehitler diyarı Çanakkale’nin doğal ve tarihi güzelliklerinin ziyaret edilip anlatıldığı bir projedir. 4 gün boyunca satranç dersleri alan şehit yakınları, son 2 gün düzenlenen turnuvada yarıştılar dereceye giren sporculara çeşitli ödüller verildi. Satranç aktivitelerinin yanında Truva antik kenti, tarihi Gelibolu Yarımadası ve şehitlikler ile Aynalı Çarşı gibi tarihi mekanlar da ziyaret edildi.

http://www.tsf.org.tr/guncel-haberler/11824-kale-gibi-gelecek-satranc-egitim-projesi-canakkale-ye-damga-vurdu

Böyle özel bir topluluğun arasında yer almak, birlikte çok güzel 5 gün geçirmek gerçekten unutulmaz bir deneyim oldu.

Birlikte ders işlediğimiz sınıftan iki kareyi buraya da bırakalım, hatıramız olsun: Çanakkale sizi hiç unutmayacak çocuklar.

 

Yorum yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.