Çomü Yazılım Seminerleri

Çomü yazılım seminerleri

Başkanlığını yaptığım Çomü Yazılım ve Otomasyon Topluluğu’nun bu yılki ilk etkinliği olan yazılım seminerlerine bugün başladım. Seminerlerin dönem sonuna kadar devam etmesini planlıyoruz. İlk gün başlangıç olarak topluluktan bir arkadaşımla birlikte, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümü 2. sınıf öğrencilerinden oluşan 30 kişilik bir gruba C++ programlama dilini kullanarak algoritma ve programlama anlattım. Derslerinde C++ programlama dilini daha önceden gördükleri için anlamaları hiç de zor olmadı ve konularda tekrara gerek kalmadan kolaylıkla ilerleyebildik.

Programlama dersi alan Fizik ve Matematik bölümlerinden gelen istek üzerine bir sonraki haftadan itibaren bir grup daha eklenmiş olacak ve dönem sonuna kadar Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Fizik ve Matematik bölümü öğrencilerine C++ ile programlama anlatmaya devam edeceğim.

Dersler sırasında yazdığımız kod örneklerini de seminer sayfasına her ders sonrası düzenli olarak ekleyeceğim. Dersleri kaçıran ya da kodları alamayan arkadaşlar burdan yararlanabilirler.

İlgili olabilecek yazılar:

C# Yapar Da Java Yapamaz Mı?
Değişken Adında Türkçe Karakter Kullanımı [C#]
Kuyruk Veri Yapısı – [Java]
Sıralama Algoritmaları [2] : Bubble Sort
Çomü Satranç Topluluğu


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.